طراحی وب سایت با گوشی موبایل

طراحی وب سایت با موبایل یکی از با اهمیت ترین تغییرات که در سال های گذشته در صنعت تکنولوژی بدست آمده است. ظهور تلفن های همراه هوشمند می باشد.smart phone ها توانسته اند تمرکز همه مردم را به طرف خود جذب نماید. تلفن های هوشمند ویژگی های زیادی دارند که به مرور زمان به تعداد آن ها اضافه می شود. مردم در زمان های دور برای انجام کارهای اینترنتی از کامپیوترها و رایانه های رومیزی قابل حمل استفاده می کردند. اما امروزه استفاده از رایانه های رومیزی و لپ تاپ کمتر شده و جای آنها را تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها و فبلت ها گرفته است.این دستگاه های کوچک قابلیت حمل و نقل آسانی دارند حتی بزرگترین آنها نیز در یک کیف دستی کوچک جای می گیرد. به همین خاطر مردم ترجیح می دهند برای استفاده از اینترنت و انجام کارهای کامپیوتری از تلفن های همراه شان استفاده کنند.

تلفن های همراه هوشمند smart phone

تلفن های هوشمند موجب شده است که شبکه های اجتماعی کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند.در گذشته شبکه های اجتماعی تنها به صورت وب سایت بودند و کاربران برای ورود به آنها حتما باید از کامپیوتر استفاده می کردند. اما با ورود تلفن های همراه هوشمند وب سایت های شبکه های اجتماعی تبدیل به اپلیکیشن های موبایل شدند. و به تعداد کاربران آنها اضافه شد. که امروزه بیشتر مردم در شبکه اجتماعی عضو هستند.

تلفن های هوشمند و شبکه های مجازی باعث به وجود آمدن کسب و کارهای آنلاین شده اند. درست کردن صفحات برای فروشگاه های که مجازی هستند اخیرا بسیار رواج یافته. در این صفحات، مشخصات و تصاویر محصولات قرار می گیرد و کاربران می توانند از این طریق محصول مورد نظر خود را خریداری کنند. البته این صفحات قابلیتی که سایت های فروشگاهی دارند را ندارند و نمی توان آن ها به عنوان فروشگاه آنلاین نام برد.

مردم می تواننند از طریق تلفن همراه هوشمند خود، نیاز های خود را برطرف کنند. ویژگی هایی مانند فیلم برداری و عکاسی، اتصال به اینترنت، ضبط صدا و… از ویژگی های ضروری یک تلفن همراه هوشمند است. همچنین تلفن های هوشمند مورد توجه موتور های جست و جو هستند تا جایی که وب سایت هایی مخصوص برای تلفن همراه راه افتاده است. یکی از فاکتورهای بهینه سازی وب سایت ها سازگاری سایت و تلفن همراه است.

سایت های سازگار در تلفن های همراه با متفاوت شدن اندازه نمایشگر تغییر می کنند یعنی منوی سایت و مکان محتوا با تغییر اندازه نمایشگر تغییر پیدا می کندچون کاربران تلفن های همراه جمعیت زیادی هستند، سایت ها باید طوری طراحی شوند که کاربران برای مراجعه به سایت ها مشکلی نداشته باشند.نمایشگرهای تلفن های همراه در مقابل مانیتورهای رومیزی بسیار کوچکتر هستند. به همین علت بازدید از سایت ها به کمک تلفن های همراه کمی دشوار است. پس باید وب سایت ها به شیوه ای طراحی شوند که کاربران تلفن همراه از محتوای آنها به راحتی بازدید نمایند. امروزه بیشتر نصف مردم جهان برای بازدید از سایت ها از تلفن های همراه خود استفاده می کنند.

تعداد کاربران تلفن های همراه روز به روز در حال افزایش می باشد. به همین علت باید رضایت همه را جلب کرد. زمانی که وب سایت با تلفن همراه سازگار نباشد. کاربران به سختی از سایت بازدید می کنند و این موضوع باعث نارضایتی آن ها می شود.تلفن همراه هوشمند به غیر از قابلیت استفاده از اینترنت ویژگی های دیگری نیز دارد. با نصب برنامه ها و اپلیکیشن ها ویژگی های دیگری به این دستگاه کوچک شما اضافه می شود.

استارت آپ های تحت اپلیکیشن های موبایل

 • سفارش آنلاین غذا
 • درخواست کرایه خودرو
 • درخواست پیک موتوری
 • ثبت انواع بیمه ها
 • فروشگاه های اینترنتی
 • کلاس های آموزشی آنلاین
 • پیام رسان ها
 • خدمات گردشگری
 • خرید بلیط های هواپیما ، قطار و…
 • سوپر مارکت های آنلاین

این اپلیکیشن ها امروزه کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرده اند. که توانسته اند از این منابع کسب درآمد داشته باشند. تلفن همراه به یک عضو جدا نشدنی از زندگی مردم تبدیل شده است. به همین دلیل طرفداران آن هر روز افزایش می یابد.

اپلیکیشن آموزشی موبایل

اپلیکیشن های آموزشی یکی از محبوب ترین آپ های تلفن همراه بوده است که باعث جلب رضایت کاربران نیز شده است به راحتی افراد می توانند از این اپلیکیشن آموزش بهره ببرند.یکی از اپلیکیشن های که امروزه برای کاربران تلفن های همراه کارآمد واقع شده برنامه و نرم افزارهای آموزشی می باشد. معمولا در این اپلیکیشن ها فیلم ها وجزوه ها و Voice آموزش وجود دارد.اپلیکیشن های آموزشی موجب شده است که کاربران به راحتی در هر ساعت یا مکان فرصت آموزش داشته باشند. بعضی از اپلیکیشن های آموزشی هستند که کاربر را قدم به قدم برای رسیدن به هدفش کمک می کند.

یکی از این اپلیکیشن ها، طراحی نرم افزار است با ثبت نام در این اپلیکیشن های برنامه ساز می توانید اپلیکیشن های دلخواه خودتان را بدون نیاز به برنامه نویسی بسازید این برنامه ها اول هزینه دریافت می کنند و بعد قدم به قدم قابلیت های مورد نظر شما را پیش روی شما قرار می دهد و بعد با وارد کردن محتوا برنامه شما آماده می شود.همین طور اگر می خواهید اپلیکیشن خود را به کاربران معرفی کنید می توانید مبلغی پرداخت کنید و آن را در آپ مارکت های تبلیغ کنید.همچنین پیشرفت علم سبب شده که پیچیده ترین کارها بدون کمک و آموزش انجام گیرد یک از این دانش های مهم که این روزها هر کسی مشتاق آموزش آن است، طراحی سایت می باشد.

طراحی سایت در این سال ها طرفداران زیادی پیدا کرده هز کسی با هر شغلی که دارد مشتاق این است که برای کسب و کار خود، سایت راه اندازی کند. اما برخی از افراد هزینه برای طراحی سایت ندارند پس ترجیح می دهند که آموزش شخصی ببینند تا خود بتوانند به طراحی سایت برای فروشگاه خود بپردازند برای یادگیری طراحی سایت شما باید دانش اولیه برنامه نویسی و همچنین زبان انگلیسی را داشته باشید به همین علت هر کسی نمی تواند با یک آموزش مجازی یک ساعته سایت طراحی کند.

طراحی وب سایت با استفاده از تلفن های همراه هوشمند

چند وقتی است که در موبایل ها اپلیکیشن هایی به وجود آمده که به وسیله ی آن می شود یک سایت تقریبا سفید حرفه ای را طراحی کرد در این اپلیکیشن ها پایه و ساختار هر نوع سایتی وجود دارد و کاربر می تواند با توجه به سایتی که می خواهد قابلیت ها را انتخاب کند. برای طراحی سایت به کمک تلفن همراه باید از اپلیکیشن های مخصوص استفاده کرد. در ابتدا باید مبلغی پرداخت کنید که این مبلغ صر ارایه خدماتی نظیر: ثبت دامنه و هاست و سرور می شود. این مبلغ ها با انتخاب نوع سایت و نوع دامنه و هاست تغییر می کند. اغلب طراحی سایت ها که به وسیله ی تلفن همراه انجم می شود با قالب های آماده است.

یعنی مخاطب باید قالب دلخواه خود را انتخاب کند و بعد محتوای خود را قرار دهد. به این سایت ها، وب سای های موبایلی می گویند. نباید از این گونه سایت ها انتظار یک سایت حرفه ای را داشتهمچنین سایت ها وجود دارند که با کمک آن ها می توان سایت های دیگری هم به وسیله موبایل و هم کامپیوتر طراحی کرد.

با این وب سایت ها می توانید به صورت رایگان یک وب سایت دیگر طراحی کنید:

 • wix برای ساخت وب سایت های فلش
 • Yola : طراحی سایت با استفاده از قالب های آماده . این وب سایت تنوع زیادی در قالب های آماده دارد .
 • Webs : طراحی وب سایت های فروشگاهی
 • Weebly : طراحی یک سایت ساده

از دیگر وب سایت های سایت ساز: snap pages ، sauropol ، shopity و البته این سایت ها کاملا رایگان نیستند.

همانطور که گفتم این نوع طراحی اصلا حرفه ای نیست و قابلیت های آن محدود است. اگر یک سایت حرفه ای می خواهید باید به یک طراح حرفه ای مراجعه کنید

شرکت های طراحی وب سایت با تیم خود می توانند تمامی خدمات طراحی وب سایت را به مشتریان ارائه دهند . شرکت طراحی سایت زودی وب نیز یکی از این شرکت ها می باشد که در ۷ سال اخیر توانسته است بهترین خدمات طراحی سایت را به مشتریان خود ارائه کند. اگر خواهان وب سایتی حرفه ای جهت قرار گرفتن در صفحه اول موتور های جست و جو می باشید به شما توصیه می شود با مشاوران ما در این زمینه تماس حاصل نمایید.

جمع بندی

اغلب وب سایت هایی که به وسیله ی نرم افزارهای سایت ساز طراحی می شوند استانداردهای سئو را ندارد و خیلی کم می توان در صفحه ی اول گوگل وب سایتی را یافت که اینگونه طراحی شده باشد

بهینه سازی این سایت ها خیلی دشوار است زیرا خیلی از کدها را نمی توان تغییر داد همچنین این سایت ها برای مخاطبین هم جذابیتی ندارد و فقط برای افرادی که هزینه کافی برای طراحی سایت حرفه ای ندارند مناسب است.

zodiweb
آخرین مقالات
برچسب ها
لینک کوتاه
https://zodiweb.ir/?p=17853

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *