آموزش طراحی سایت با HTML

چرا طراحی سایت با HTML با زبان های گوناگون می توانید برنامه نویسی انجام دهید. هر یک از این ها ویژگی های متفاوتی به سایت شما اضافه می کند و باعث می شود شمایل سایت زیباتر شود. در این مقاله می خواهیم راجع یه زبان html توضیحاتی دهیم تا شما با ای زبان بیشتر آشنا شوید.

زبان html در طراحی سایت

این زبان در سال ۱۹۹۰ عرضه شد اولین سایتی که با این زبان نوشته شد توسط تیم Bevners Lee در سال ۱۹۹۱ بود.

این زبان در طول این سال ها بسیار پیشرفت کرد و هم اکنون نسخه پنجم آن به نام HTML5 اراِِیه شده که امکانات زیادی در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد. مثلا قابلیت واکنش گرا بودن قالب ها.

برای اینکه بتوانید با این زبان طراحی سایت انجام دهید باید آن را از پایه یاد بگیرید که با یک سرچ ساده در گوگل به منابع فراوانی می رسید. آموزش های ویدیویی و متنی زیادی هستند که به طور رایگان در اختیار شما قرار می گیرند.

اجزا یک سایت html چییست؟!

به صورت کلی شامل بخش های زیر است:

<html>

<head>

<head/>

<body>

<body/>

<html/>

Head & Body

این ها ساختار اصلی برای طراحی سایت با زبان html است.همانطور که می بینید از بخش های head و body تشکیل شده. معمولا در بخش head کدهای قرار می گیرد که به صورت راه انداز هستند مثل کدهای آنالیتیکز گوگل،کدهای آمارگیر و کدهای زیبا سازی.

به طور معمول کدهایی که در قسمت هد هستند توسط کاربران دیده نمی شوند ولی در مقابل آن بقیه ی کدها مانند مطالب و جدول ها که در قسمت Body قرا می گیرند در مرورگر کاربر دیده می شوند.

در زبان html برای اینکه کدها اجرا شوند باید بین تگ های دور و بادی قرا بگیرند.

Tag

به دستورات زبان html که از آن ها برای طراحی سایت استفاده می شود،تگ گفته می شود. مانند div، from، table، td، head و…امروزه در این زبان تغییراتی انجام شده که می توان از این تغییرها به css ها اشاره کرد.

Css

css نوعی فایل است که مشخصات دیداری سایت مانند رنگ بندی، پاراگراف ها، سایز و نوع فونت، رنگ لینک ها و…را در خودش ذخیره می کند.

پس در فایل html، فقط در مواقع نیاز، اطلاعات از css بازخوانی می شود و نیازی نیست برای هر بخش دوباره برنامه نویسی کرد.

مزیت html

با این که زمان زیادی از پیدایش زبان html می گذرد اما این زبان قدیمی نشده و خیلی از طراحان همچنان از آن، در کنار دیگر زبان ها استفاده می کنند.

html در گذر زمان بسیار توسعه یافته و اکنون html5 در کنار css3 به طراحان کمک های شایانی می کند تا هر نوع سایتی با هر سطح امکاناتی را ایجاد کنند.

zodiweb
آخرین مقالات
برچسب ها
لینک کوتاه
https://zodiweb.ir/?p=17819

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *