تولید محتوا وبسایت چیه و چطور باید از آن کسب درآمد کنیم؟

تولید محتوا وبسایت یک گنجینه با اهمیت است و قابل استفاده برای عموم نیز است درک این موضوع که از طریق تولید محتوا چه مقدار می توان درآمد داشت.عجیب نیست و سخن من را به آسودگی قبول کنید.هر فردی می تواند از طریق تولید محتوا به درآمد نامحدود برسد.هیچگونه محدودیتی در کسب و درآمد از طریق تولید محتوا موجود نیست .امرزه با مشاهده به خیلی از کسب و کارها که فقط و فقط آنلاین است به راحتی از طریق تولید محتوا درآمد کسب می کنند. درآمد میلیاردی درماه !اگر هم محصول یا خدمتی برای عرضه نداشته باشند.می توانید فقط  می توانید با تولید محتوا درآمد دلپذیری  از اینترنت داشته باشید.

تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه همه ما به محتوا نیاز داریم همین مقاله هم خودش یک محتوا است.هر متنی در سایت،پیج اینستاگرام و اپلیکیشن کانال تلگرم مشاهده می کنید محتوا است.عرضه این محتوا از طریق یک فرد یا افراد یا  موسسه هم تولید محتوا می گویند.هر فردی که محتوا را تولید کند به او تولید کننده محتوا گویند. اینها توصیف آسان از محتوا و تولید محتوا بود.

الان استفاده ش چیه؟ خب ویژگی ما برای استحکام پیوند با دیگران مستلزم تولید محتوا برای آن ها است.حال اگر بخواهیم دل یک دختر خانمی را بدست بیاوریم باید تولید محتوا کنیم.همان جمله ها و کلمات که در پیام نوشته می شود تولید محتوا می گویند!

در دنیای کسب و کار مشاغل  سنتی هم باید تولید محتوا داشته باشند که بتوانند کالا یا خدمت خود را به فروش برسانند. امروزه برای خرید یک لباس به بوتیک مراجعه می کنید بی شک فروشنده مثل چوب مقابل شما نمی ایستد. در مورد محصول خود با شما صحبت می کند  و اگر شما اطلاعات دیگری خواستید به شما می گویند.)

امروزه این امر در کسب و کارهای آنلاین بیشتر شده.در کسب و کارهای آنلاین دیگر ممکن نیست مشتری به صورت حضوری مراجعه کند از طریق محتوا اطلاعات مورد نیاز در اختیار مشتری قرار می دهیم آنها  را مشاهده می کند و باعث جذب شدن اعتماد می شود در پایان محصول بفروش می ورد.اکنون در این بین چند روش تولید محتوا داریم.تولید محتوای آموزشی  که روش همراه کردن مخاطب اصلی است.در این روش ما امتیاز های محصول  را برای مخاطب بازگو می کنیم .تا دلگرم شود فقط محصول ما راه حل است.

اکنون در جاهای متعدد که نگاه می کنیم محتوایی تولید شده شبیه هم نیستن! لحن یکسانی ندارد! همیشه فان یا جدی نیست! محتوایی که در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام تولید می شود حتما باید سرگرم کننده باشد.برای سرگرم شدن مردم به اینستاگرام می روند.البته در دیگر شبکه های اجتماعی مثل لینکدین محتوا بیشتر جدی است بیشتر افراد بیزنس من  و حرفه ای وجود دارد که لحن محتوا را فان کنیم.

چرا باید محتوا تولید کنیم؟

محتوای دیجیتال در دنیای امروز از اهمیت بالایی برخوردار است.و حال اگر محتوای جامع و کالمی باشد مردم در قبالش پول خوبی پرداخت می کنند.محتوای دیجیتال در مقایسه با محتوا های دیگر دسترسی به موضوع راحت تر است برای مثال با جست جوی سریع در گوگل به راحتی به هر محتوای می توانیم دسترسی داشته باشیم.دیگر لازم نیست برای جستجوی یک کتاب به کتابخانه شهر خود مراجعه کنیم!

البته به دلیل دسترسی راحت تر مردم به اینترنت به سراغ خواندن کتاب های الکترونیک ، دیدن فیلم های آموزشی و یا به کتاب های صوتی گوش می دهند.و البته خیلی از افراد زمان خالی برای حضور در کلاس های حضوری هم ندارند .وقت وز مان برایشان بسیار بااهمیت است و نمی خواهند وقت خود را بیهوده صرف کنند.

به خاطر همین که محتوای دیجیتال از قبل بیشتر طرفدار پیدا کرده است. و زمان مناسبی برای  تولید محتوایی با کیفیت است که از این طریق  نیازهای مخاطبان خود را برطرف کنیم.

پیشنهاد زودی وب  :معضلی به نام تولید محتوا برای کسب و کار آنلاین

تولید محتوا چه مزیت هایی دارد؟

یکی از مزیت های مهم در تولید محتوا و مقایسه آن با کسب و کارهای اینترنتی، شما مزاحمت یا دردسر کمتری دارید.به طور مثال افرادی که فروشگاه اینترنتی با محصولات فیزیکی دارند دردسرهای مانند برگشت خوردن محصول سفارش داده شده و مشکلاتی با اداره پست و … همیشه ممکن است داشته باشند. ولی وب سایتی که شما فقط تولید محتوا دیجتیتال  انجام می دهید و می فروشید اصلا با این مشکلات روبرو نمی شوید. به دلیل اینکه محصول شما فیزیکی نیست! کار شما فقط دیجیتال است و پستی در کار نیست!

از مزایای دیگر تولید محتوا این است که نسبت به کسب و کارهای اینترنتی هزینه کمتری دارد. وبسایتی که محتوا در آن بفروش می رسد خیلی بااهمیت نیست که تصویر یا شکل آن چطور باشد. در وبسایت های محتوای نیازی به داشتن یک سیستم پیچیده نیست.

مثلا برای طراحی و راه اندازی یک  فروشگاه اینترنتی باید هزینه زیادی صورت گیرد. که البته این فقط شروع کار است.کسی  که هدف راه اندازه ی فروشگاه اینترنتی را دارد حتمآ باید از سرمایه زیادی هم برخوردار باشد.اما کسی که هدفش تولید و فروش محتوای دیجیتال است برای راه اندازه ی وبسایت اینترنتی فقط به سرمایه کمی نیاز دارد.

چرا تولید محتوا در وب مهم است؟

باید محتوای خوبی داشته باشید و حرفی برای گفتن باشد. امروزه کاربران اینترنتی با دیدن محتوای با کیفیت به سایت شما اعتماد می کنند.فقط از این طریق ممکن است که بتوانید با مخاطبان خود در ارتباط باشید. منظور ما فقط تولید محتوای متنی نیست  امروزه مخاطبین محتوای ویدیویی بیشتر انتخاب می کنند.

آینده سئو و دیجیتال مارکتینگ به تولید محتوا در وب سایت شما بستگی دارد.حال اگر مایل هستین وب سایت شما مخاطب پذیر باشد و هم در سئو موفق باشید باید محتوای خوب و کاملی تولید کنید.به هیچ وجه محتوای از ناچاری برای مخاطبان خود تهیه نکنید.

محتوای سایت تان مهمترین عاملی است که باعث می شود مخاطبان با شما همراه شوند. برای اینکه بتوانید مخاطب  وفادار خود را روز به روز افزایش دهید باید محتوای عالی تولید کنید و در اختیار مخاطب قرار دهید با این کارمی‌توانید فروش خدمات و محصولاتتان را افزایش دهید.

چگونه با تولید محتوا کسب درآمد کنیم؟

اگر هدف شما تولید محتوا است و می خواهید از تولید محتوا کسب درآمد کنید باید تمرکز خود را روی محتوای آموزشی قرار دهید تا نیاز مخاطب باشد و آن را برطرف کنید.

خب،حالا باید از کجا شروع کنیم؟!چگونه محتوا تولید کنیم؟!چگونه از آن پول در بیاوریم؟!

۱.موضوع خود را مشخص کنید

اولین قدم برای شروع کارتان مشخص کردن موضوع کار است. موضوع انتخابی شما باید به علاقه و تخصص شما  مرتبط باشد.بی شک وقتی که در زمینه خاصی مهرات داشته باشید می توانید در آن زمینه تولید محتوا کنید.

ولی اگر در زمینه ای تخصصی ندارید باید ببینید به چه موضوعاتی علاقه دارید.بازاریابی اینترنتی، توسعه فردی، روانشناسی و به هر حال فرقی نمی کند مهم این است که به آن علاقه داشته باشید.البته به این هم توجه داشته باشید که موضوعی که انتخاب می کنید، طرفدار دارد یا نه.

برای دانستن این موضوع کافی است با سرچ در گوگل یا شبکه های اجتماعی از این بابت اطمینان خاطر حاصل کنید.

۲.اطلاعات خود را بالا ببرید

شاید این جمله کلیشه ای باشد، اما شما باید اطلاعات خود را در زمینه ای که می خواهید تولید محتوا کنید بالا ببرید.در واقع اگر تسلط کافی بر موضوع خود نداشته باشید در تولید محتوا به مشکل برمی خورید.

برای این کار باید مطالعه کنید.با استفاده از مقالات موجود در وبسایت ها ، ویدیوها و فایل های صوتی آموزشی و کتابهایی که مربوط به حوزه کاری شما است اطلاعاتتان را بالا ببرید.

همچنین سعی کنید افرادی که در حوزه کاری شما هستند را دنبال کنید و با آنها ارتباط داشته باشید.

نکته: این موضوع را فراموش نکنید تولید محتوا، خلق محتوا نیست بلکه شما با جمع آوری اطلاعات و دسته بندی مناسب به گونه ای که نیاز مخاطب را رفع کند هم میتوانید موفق شوید؛ البته جمع آوری محتوا را با کپی محتوا اشتباه نگیرید .وقتی شما از یک منبع محتوا تولید می کنید میشود کپی محتوا .ولی وقتی از چند منبع اطلاعات جمع آوری می کنید کپی محتوا نیست. برای درک بهتر به کتابهای چاپی نگاهی بیندازید.

۳.هدفتان را از تولید محتوا مشخص کنید.

هدف شما از تولید محتوا چیست؟آیا مانند سایت زومیت میخواهید روزانه چندین مقاله منتشر کنید بعد از ترافیک بالا درآمد کسب کنید؟!

یا مانند سایت همیار میخواهید محتوای خود را مستقیما به فروش برسانید؟!شما باید هدف خود را مشخص کنید. فرمت های تولید محتوا را مشخص کنید ؛آیا می خواهید مقاله بنویسید و با اشتراک ویژه در سایت خود بفروشید ؟! یا می خواهید ویدیوهای آموزشی تولید کنید؟!

۴.شروع به تولید محتوا کنید.

ساده ترین راه برای جذب اعتماد مخاطب در این شرایط نوشتن مقاله است تا مخاطب با شما بیشتر آشنا شود.سپس برای گسترش دادن کار خود سراغ دیگر راه‌های تولید محتوا بروید (فایل های صوتی و تصویری).

توجه داشته باشید نگاه کردن ویدیو یا گوش دادن به فایل صوتی بسیار راحت تر از خواندن ای بوک است. پس مخاطب خود را بشناسید و با توجه به این موضوع تولید محتوا کنید تولید ویدیو یا فایل صوتی کار سختی نیست شما می توانید با استفاده از از نرم افزارهایی مانندadobe Audion صدای خود را ضبط و با استفاده از نرم افزارهایی مانند snagit از صفحه نمایش خود فیلم بگیرید.

۵.سئوی محتوا را یاد بگیرید.

همانگونه که گفتیم کسب و کار های برپایه ی تولید محتوا ، سرمایه کمی دارند،پس بهتر است به فکر سئو سایت خود باشید.البته نه خیلی حرفه ای.همین که سئوی محتوا را یاد بگیرید کافی است.

اگر محتوایی که تولید میکنید با کیفیت باشد،در واقع خودش سئو میشود.پس فقط لازم است اصول آن را رعایت کنید.کسب و کارهایی که نمیخواهند پولی برای تبلیغات بپردازند،سعی میکنند سئوی خود را بالا برده و ترافیک جذب کنند.

۶.استراتژی تولید محتوا داشته باشید.

استراتژی محتوا یعنی محتوایی تولید کنید که مخاطب داشته باشد .در واقع نیاز مخاطب باشد و کاربران را با شما همراه و وابسته کند.

محتوای تولید کنید که کلمات کلیدی پرطرفدار در گوگل داشته باشد، اگر بتوانید اینگونه کار کنید، نیازی به تولید انبوه محتوا نیست و خود به خود به مخاطبان معرفی می شوید.

۷.محتوا را به پول تبدیل کنید.

زمانیکه با راهکارهایی که گفتیم ترافیک سایت تان بالا رفت و اعتماد مخاطب را جذب کردید می توانید از این راه پول در بیاورید .

البته باید به هدف خود توجه کنید اگر هدفتان تولید محتوای آموزشی باشد می توانید با برگزار کردن دوره های آنلاین به صورت دانلودی درآمد کسب کنید.مانند سایت زودی وب که با فروش ویدیو های آموزشی به صورت دانلودی درآمد کسب می کند.

۸.حالا چطور محتوا را به پول تبدیل کنیم؟!

اگر بتوانید محتوای غنی تولید کنید راه های کسب درآمد برای شما زیاد است.شما میتوانید به صورت مستقیم یا غیر مستقیم محتوایی که تولید میکنید را بفروشید.

برای مثال: ویدیوی آموزشی بسازید و از فروش آن کسب درآمد کنید یا برای یک موضوعی وبینار برگزار کنید که می شود به صورت مستقیم.غیر مستقیم هم برای زمانی است که شما صاحب یک سایت یا رسانه پرمخاطب باشید.

در این موقع شما می‌توانید با نمایش تبلیغات کلیکی (به ازای هر کلیک روی تبلیغ ) مبلغی دریافت کنید یا در ازای نمایش ماهانه تبلیغ، مبلغی دریافت کنید .
البته روش‌های دیگری مانند رپرتاژ و فروش یک لینک هم وجود دارد.
مدل دیگر فروش از طریق همکاری است؛ مثلاً شما محتوایی راجع به «روش های لاغری بدون ورزش» نوشته اید و در صفحه ی اول گوگل است.اگر محصولی مرتبط با این موضوع وجود دارد می توانید آن را در سایت خود معرفی کنید و در ازای فروش محصول از سود آن درصدی دریافت کنید.

«جمع بندی و سخن آخر»

تولید محتوا کاری است که هر کسی می تواند انجام دهد و از آن کسب درآمد کند چون پردرآمدترین، کم هزینه ترین و بی دردسرترین کار اینترنتی است.
اگر هنوز شک دارید پیشنهاد می کنم یک موضوع انتخاب کنید، در مورد آن مطالعه کنید و اطلاعات تان را بالا ببرید و بعد محتوا تولید کنید و آن را بفروشید اگر هم وب سایت دارید و محتوای متنی تولید میکنید ، کار خود را گسترش دهید و کم کم محتوای پولی درست کنید و بفروشید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد *

zd
آخرین مقالات
برچسب ها
لینک کوتاه
https://zodiweb.ir/?p=17654

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *