چگونه امنیت پیج اینستاگرام را تامین کنیم

همه روزه در اینستاگرام با افراد و یا پیج های اینستاگرامی روبرو می شویم که خود را مدعی مسئول امنیت پیج اینستاگرام می نامند. این افراد راه کلاهبرداری و تقلب را به خوبی یاد گرفته اند میپرسید چرا؟در ادامه مقاله همراه ما باشید.

این افراد معمولاً فالورهای بسیار زیادی دارند و خود را مسئول امنیت پیج افراد مهم و سلبریتی می نامند متاسفانه از کم اطلاعاتی مردم استفاده سو می کنند. فیسبوک مالک اینستاگرام وجود این افراد را رد کرده و آنان را کلاهبردار و شیاد می داند که از جهل مردم نفع بزرگی می برند.

ما معتقد هستیم که صفحات اینستاگرام هک می شودالبته این هک شدن به خاطر نقص خودمان است و اکثر صاحبان پیج در حفظ امنیت پیج خود کوشا نیستند.

در ادامه این مقاله با ارائه ۶ گام شما را از خدمات جعلی پیج های امنیتی آسوده می‌کنیم.

۶گام مهم برای داشتن پیچ غیر قابل نفوذ:

با کمک این ۶گام امنیت پیج اینستاگرام دیگر دست خودتان هست و لزومی ندارد برای امنیت پیج خود هزینه ای پرداخت کنید


گام اول انتخاب پسورد قدرتمند

بیشتر پیج هایی که توسط هکرهای تازه‌کار در اینستاگرام هک میشود دارای پسورد قوی نیست .ویژگی های انتخاب پسورد شما به شرح ذیل می باشد

  • حداقل ۸ کاراکتر باشد
  • از حروف کوچک و بزرگ و اعداد و علامت های مانند #،@،!،؟و..استفاده کنید
  • پسورد انتخابی شما متمایز از اکانت های شما در نقاط دیگر باشد (مثلا پسورد پیج اینستاگرام و ایمیل شما مشابه هم نباشد!)

گام دوم تغییر پسورد به صورت مداوم

به مقدار اینکه چقدر پیج شما معروف است شما فالوور دارید به صورت مداوم پسورد خود را تعویض کنید تعویض هفتگی پسورد پیجتان شما را از خطرات ممکن هک شدن حفظ می کند.

البته خود اینستاگرام به شما ایمیل ارسال می کند که پسورد خود را تعویض کنید فقط دقت کنید که این اخطار از طریق security و یا Email from Instagram اتفاق می افتد. دیده شده که بعضی از هکرها با ارسال ایمیل به پیج های اینستاگرامی خود را ایمیل قانونی اینستاگرام معرفی کرده و از آنها درخواست می کنند پسورد فعلی به همراه پسورد جدید برایشان ایمیل کنند.

اگر هم از برنامه های مدیریت محتوا یا آنالیز داده استفاده میکنید،بهتر است قبل از اینکه اینستاگرام به شما اخطار تعویض پسورد بدهد پسورد خود را تغییر دهید. چون امکان دارد این برنامه ها امنیت بالایی نداشته باشند و هکرها از این موقعیت برای هک کردن پیج شما استفاده کنند.

گام سوم پسورد خود را به هیچکس ندهید!

حتماً شما خودتان این مورد را می دانید اما هیچ وقت با گوشی دیگران به اکانت اینستاگرام خود وارد نشوید یا به هیچ وجه پسورد خود را به کسی ندهید.

حتی اگر بعد از پایان کار لاگ اوت کنید و مطمئن شوید که از اکانت خود خارج شده اید باز هم نباید اطمینان داشته باشید که خطری شما را تهدید نمی کند .تا جایی که امکان دارد با هیچ دستگاهی غیر از دستگاه های خود به اکانت اینستاگرام خود متصل نشوید

گام چهارم اکانت خود را به ایمیل و شماره تلفن خود متصل کنید

اکانت خود را به ایمیل شخصی خود و شماره تلفنی که همیشه در دسترس شما هست وصل کنید حتماً مطمئن شوید که از هر دو روش استفاده کرده اید.

به طور مثال فقط از شماره تلفن استفاده نکنید اینجا ایران است هر لحظه امکان فیلترینگ اینستاگرام وجود دارد و مراحل ارسال پیامک از این برنامه به اپراتور های ایرانی مختل می شود .

حتماً ایمیل پشتیبانی داشته باشید .اگر پسورد خود را از یاد بردید اینستاگرام پسورد جدید را از طریق شماره تلفن و ایمیل برای شما ارسال کند.

zodi.

گام پنجم در صورت ورود به اکانت خود با نسخه دسکتاپ حتماً از آن لاک اوت کنید

شاید با کامپیوتر یا لپ تاپ یا حتی مرورگر گوشی خودتان به اینستاگرام وارد شدید توجه کنید که پس از پایان کار به درستی لاگ اوت کنید که دیگر در اکانت خود نیستید یا پسوردتان در حافظه کش (Cache)قرار ندارد.

گام ششم فعال سازی تایید دو مرحله ای

گام آخر و البته مهمترین :شما به کمک این قابلیت امنیت پیج خودتان را تا بالاترین درجه ممکن ایمن کرده اید
تایید دو مرحله ای در حقیقت این امکان را به شما می دهد بی درنگ بعد از ورود هر شخصی به اکانت شما از طریق یک کد یکبار مصرف برایتان اس ام اس یا ایمیل می شود این ورود را تایید کنید.

برای فعال سازی تایید دو مرحله ای کافی است از منوی security وارد بخشTwo-Factor Authentication شوید و به راحتی این قابلیت ارزنده را فعال کنید.

به کمک این شش گام می توانید به آسانی امنیت پیج خود را حفظ کنید و دیگر نیازی به کسانی که خود را مسئول امنیت پیج های اینستاگرامی معرفی می کنند نداشته باشید.

zodiweb.
آخرین مقالات
برچسب ها
لینک کوتاه
https://zodiweb.ir/?p=17634

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *